Перша допомога при алергічних реакціях. - Медицина Москви: Народна, нетрадиційна, медичні центри і стоматологічні клініки
Перша допомога при алергічних реакціях.

При алергічних реакціях негайного типу - не допускайте подальшого надходження алергену в організм (відміна ліків, видалення хворого з вогнища природного алергену при цвітінні рослини, що викликає алергію і т.п.). При попаданні харчового алергену в шлунок - промийте шлунок. При укусах комах дивитеся. Перша допомога при укусах. Дайте хворому димедрол, супрастин, тавегіл в дозуванні, відповідному зросту.

Загальні відомості:
Алергічні реакція - підвищена чутливість організму людини до медикаментів, харчових продуктів, пилку рослин, шерсти тварин і т.д.
Алергічні реакції бувають негайного і сповільненого типів. У першому випадку реакція наступає через декілька хвилин або годинників після надходження алергену в організм; у другому - через 6-15 днів.

Симптоми:
Алергічні реакції негайного типу:
Місцева реакція:
У вигляді почервоніння, ущільнення або припухлості шкіри в області ін'єкції ліків або укусу комахи.

Алергічний дерматоз:
Шкірні висипання різного вигляду, що супроводжуються шкірним свербінням, підвищенням температури, нудотою, блювотою, проносом (особливо у дітей).
Висипання можуть розповсюджуватися на слизисті оболонки організму.

Поліноз (сінна лихоманка):
Алергічний стан, пов'язаний з підвищеною чутливістю до пилку рослин.
Виявляється в порушенні носового дихання, першенії в горлі, нападах чхання з сильним виділенням водянистого секрету з носа, сльозотечі, свербінні в області очей, набряку і почервонінні вік. Можливе підвищення температури. Часто приєднується алергічний дерматоз (кропив'янка).
Бронхоспазм:
Прояви: гавкаючий кашель, в більш виражених випадках, задишка з поверхневим диханням, у важких випадках можливий астматичний статус аж до зупинки дихання. Причиною може бути вдихання алергенів з повітрям.
Ангино-невратічеській набряк:
На тлі висипань на шкірі і її почервоніння розвивається набряк шкіри, підшкірної клітковини, слизистих оболонок без чіткої межі.
Набряк розповсюджується на голову, передню поверхню шиї, грона рук і супроводжується неприємним відчуттям напруги, розпирання тканин. Іноді буває шкірне свербіння.
Анафілак-тічеській шок:
Комплекс алергічних реакцій негайного типу крайнього ступеня тяжкості. Виникає в перші хвилини після попадання алергену в організм. Розвивається незалежно від хімічної будови і дозування алергену.
Постійною ознакою явлется серцево-судинна недостатність у вигляді зниження артеріального тиску, слабкого ниткоподібного пульсу, блідості шкірних покривів, рясного поту (іноді наголошується почервоніння шкіри).
У важких випадках розвивається масивний набряк легенів (дихання, що клекоче, виділення рясної пінявої мокроти рожевого кольору). Можливий набряк головного мозку з психомоторним збудженням, судомами, мимовільним отхожденієм калу і сечі, непритомніє.
Алергічні реакції сповільненого типу:
Сироваткова хвороба:
Розвивається через 4-13 днів після внутрішньовенного, внутрішньом'язового введення медикаментів.
Прояви: підвищення температури, шкірні висипання з сильним свербінням, болі в суглобах і м'язах з деформацією і тугоподвіжностью крупних і середніх суглобів.
Нерідко наголошується місцева реакція у вигляді збільшення і запалення лімфатичних вузлів і набряків тканин.
Поразка системи крові:
Важка форма алергічної реакції. Зустрічається відносно рідко, але смертність при цій формі алергії досягає 50%.
Для цієї алергічної реакції характерні зміни властивостей крові з подальшим підвищенням температури, зниженням артеріального тиску, болями, шкірними висипаннями, появою виразок, що кровоточать, на слизистих оболонках рота і інших органів, кровоїзліяніямі в шкіру.
У ряді випадків збільшується печінка і селезінка, розвивається жовтяниця.

Подальші дії:

При легких проявах алергічної реакції - спостереження у алерголога.

При важких проявах алергічної реакції викличте швидку медичну допомогу (тел. 03).

При алергічних реакціях сповільненого типу хворого госпіталізують у відділення лікарень алергологічного або терапевтичного профілю.

джерело: NewHouse

Інші записи:

  • Немає схожих записів

Залиште коментар