Лікування мастопатії - Медицина Москви: Народна, нетрадиційна, медичні центри і стоматологічні клініки
Лікування мастопатії
Мастопатія - це дисгормональне захворювання молочних залоз. Правильніше говорити фіброзний-кістозна хвороба або фіброаденоматоз. Інші синоніми (використовуються рідко) - хвороба Шиммельбуша, хронічна індурація, хронічний кістозний мастит, серозний-кістозна пухлина, кістозна аденома і ін. Чому виникає мастопатія? Перш за все, в результаті порушення гормонального фону - порушення балансу статевих і інших гормонів. Наголошується на фоні:

захворювань щитовидної залози

захворювань яєчників (найчастіше хронічний аднексит)

захворювань печінки (після гепатиту може порушуватися утилізація статевих гормонів)

і ін.
Все це часто приводить до абсолютного або відносного (по відношенню до інших гормонів) переважання естрогену. Нерідко причину мастопатії не вдається виявити.

Види мастопатії?

З клінічної точки зору мастопатію можна розділити на дві групи - вузлову і дифузну. При вузловій мастопатії в молочній залозі виявляється вузол, при дифузній - безліч дрібних вузлових утворень без переважання якого-небудь.

Таке ділення дозволяє визначитися з тактикою. Вузлова мастопатія нерідко симулює рак молочної залози і тому вимагає діагностичних заходів для його виключення. При дифузній мастопатії обмежуються обстеженням і подальшим терапевтичним лікуванням.

Прояви мастопатії

Пацієнт відчуває прояви мастопатії у вигляді:

болі в молочних залозах (постійні або такі, що з'являються незадовго до менструації). Див. також статтю про болі в молочних залозах.

ущільнень в молочних залозах
У молочній залозі при цьому відбувається:

розростання сполучної і залізистої тканини з формуванням ущільнень

утворення кіст (одній або декілька)

Діагностика мастопатії

Грунтується на даних клінічного дослідження, мамографії, УЗІ, цитологичеського дослідження.

Чи небезпечна мастопатія?

Мастопатія не є передраковим захворюванням. Лише деякі форми мастопатії, що супроводжуються вираженою проліферацією (діленням клітин) можуть бути фоном для розвитку раку молочної залози.

Вузлові форми мастопатії можуть симулювати рак молочної залози (так само як і рак молочної залози може симулювати вузлову мастопатію). Тому при підозрі на рак, висловленій при огляді, мамографії, УЗІ або біопсії, зазвичай виконується секторальная резекція з метою підтвердження або виключення діагнозу рак молочної залози.

Лікування мастопатії

Усунення причини при її виявленні. Для поліпшення роботи печінки призначаються вітаміни А, групи В, С. Проводится лікування хронічного аднекситу.

Також можуть призначатися:

оральні контрацептиви з метою регуляції менструального циклу

гормональні препарати (прогестерон, даназол, бромкріптін, невеликі дози естрогену і ін.)

антиестроген (тамоксифен)
При болях можна використовувати анальгетики, легкі сечогінні засоби (зменшують набряк молочної залози, що виникає незадовго до менструації), гомеопатичні засоби.

Автор: хірург-онколог Дмитро Андрійович Красножон
Джерело: lood.ru

Інші записи:

  • Немає схожих записів

Коментарі (5) на запис “Лікування мастопатії”

  1. Марія пише:

    Якщо є “немаленький” вузлик (помітно візуально), а УЗД показало, що це не злоякісне утворення, але це заважає спокійно жити (болі при випадковому натисканні) і препарат “Мастодинон”(призначений лікарем після обстеження) спричиняє болі у шлунку і нудоту, чи є якісь інші метоли вирішення даної проблеми?
    Дякую

    Thumb up 0 Thumb down 1

Залиште коментар