Фіброаденома - це доброякісна пухлина, що складається із сполучної і залозистої тканин молочної залози. Фіброаденома найчастіше зустрічається у молодих жінок, - 15-30 років і може мати розмір від вишні до великого яблука. Це утворення можна вільно промацати і навіть порухати під шкірою молочної залози, тому діагностика не створює складності. Зазвичай фіброаденом буває декілька, утворюються вони на різних ділянках молочної залози. Точніше, фіброаденома виявляється за допомогою ультразвукового дослідження (УЗІ), мамографії, біопсії. Зокрема, біопсія проводиться для того, щоб виключити виникнення раку грудей.

Лікування фіброаденоми:

Дуже часто фіброаденома внаслідок коливань гормонального фону розсмоктується самостійно - в половині випадків це відбувається протягом 5 років. Таким чином, лікування фіброаденоми полягає, в основному, в спостереженні за нею. В деяких випадках рекомендується хірургічне видалення.

Як виявляється фіброаденома?

Фіброаденому зазвичай знаходить сама жінка. Це новоутворення визначається в молочній залозі как«кулька», що має гладку поверхню, чіткий контур. Як правило, фіброаденома рухома. У ряді випадків фіброаденома інтенсивно збільшується (дво-триразове збільшення за кілька місяців).

Чи перетворюється фіброаденома на рак?

Ні. Фіброаденома не перетворюється на рак. У науковій літературі обговорюється питання про злоякісне перетворення, проте кількість зареєстрованих випадків перетворення фіброаденоми настільки невелике, що навряд чи можна говорити про який-небудь серйозний ризик. Деякі дослідники вважають неможливим перетворення фіброаденоми на ракову пухлину.

Що таке філлоїдна фіброаденома?

Філлоїдна фіброаденома і листовидна пухлина - особливий різновид доброякісних опухоль молочной залози. Характеризується інтенсивним зростанням, а також можливістю перетворення в саркому (також, як і рак, є злоякісною пухлиною).

Чи можна вилікувати фіброаденому за допомогою лікарських засобів?

Ні оральні контрацептиви, ні гормональні препарати, ні взагалі будь-які лікарські засоби, включаючи засоби народної медицини і гомеопатичні засоби не можуть сприяти розсмоктуванню фіброаденоми.

Чи впливає фіброаденома на вагітність?

Фіброаденома жодним чином не впливає на вагітність. За відсутності свідчень вагітність (теперішня чи планована) не є показником для оперативного вмішування. Проте важливо знати, що під час вагітності фіброаденома під дією рівня гормонів може збільшуватися в розмірах. І це може стати причиною до її видалення.

Чи треба видаляти фіброаденому? Показання до видалення фіброаденоми.

Існують показання до видалення фіброаденоми:

- підозра на рак (фіброаденома може симулювати рак, як при огляді, так і при обстеженні за допомогою мамографії і УЗІ).

- інтенсивне збільшення фіброаденоми (видалення великих пухлин нерідко приводить до косметичних дефектів, тому видалення фіброаденоми при стрімкому зростанні попереджує ці наслідки).

- великі розміри фіброаденоми, що викликають косметичний дефект.

Як проводиться видалення?

Принципово проводиться 2 типи операцій.

Енуклеація (вилущування) проводиться за відсутності підозри на рак. Як правило, під місцевою анестезією через невеликий розріз (декілька сантиметрів) проводиться вилущування пухлини. Дефект при такій операції зазвичай відсутній чи мінімальний.

Секторальная резекція - видалення пухлини разом з тканинами поряд (відступ від 1 до 2-3 см пухлини) - проводиться при підозрі на рак. Косметичний дефект при такій операції може бути помітний.

Чи може фіброаденома виникати повторно?

Так, хоча відбувається це рідко.

За матеріалами shpilka.ru і breast-cancer.ru

Інші записи:

 • Немає схожих записів

Коментарі (33) на запис “Фіброаденома”

 1. Tanya пише:

  у мене маленька фіброаденома, вік 23 роки. Усі лікарі до яких я зверталася рекомендують оперативне втручання. Що ви порадите?

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • Наталя пише:

   мені 17 і тиждень тому зробили операцію на видалення фіброаденоми, я раджу вам зробити операцію, адже дуже рідко ця пухлина розсмоктується сама. Операція проходить швидно, розріз у мене невеликий і шраму не буде, так що не переживайте і краще видалити пухлину чим пошвидше тому, що пухлина росте

   Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Лікар Post authorпише:

  Пораджу вам користуватися онлайн-матеріалами виключно як один з можливих інформаційних джерел, тому звертатися до лікарів.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Ярина пише:

  Мені 18 років і вчора мені видалили фіброаденому (2х2 см). Видаляли під місцевим наркозом, неболіло зовсім. Трохи неприємне відчуття. А правда що фіброаденома буває множинною?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Інна пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 5. Віра пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 6. Альона пише:

  Мені17років,нещодавно видалили фіброаденому.Яку діагностику мені потрібно проходити?Що робити,щоб цього не повторилось?

  Thumb up 0 Thumb down 2

 7. леся пише:

  мені 25 років у мене виявили фідроаденому правої молочної залози.рекомендують оперативне втручання.я вагаюся,бо у інших моїх знайомих після “вилущення” вона зявлялася знову через деякий час.Що порадите?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 8. Надя пише:

  мені 21 рік, пару днів назад видалили фіброаденому.мені здається, дівчата, що той лікар, котрий робить операції сам не скаже через що воно таке утворюється- тож його хліб! недарма радять консультації з іншими лікарями, тому варто пройти повне обстеження для того, щоб знайти відповідь від чого вона утворилася, ніхто не дає гарантії, що вона знов не появиться!

  Thumb up 0 Thumb down 1

 9. Уляна пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 1 Thumb down 5

 10. Лена пише:

  Мені 19 років,на профобстеженні у мене виявили фідроаденому.Лікарі призначили операцію на березень,а поки я приймаю АЕ віт.Чи правда ,що пухлина може розсосатись при грудному годуванні?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 11. Наталя пише:

  Я чула від подруг, що дуже непогані результати вилікування є від гомеопатії, але тут вся справа у віртуозному професіоналі-гомеопату. Зараз їх так багато непрофесіоналів, як оцих мануалістів, що «диски вставляють».
  Також знаю достовірні випадки вилікування від народних рецептів.
  Операція показана тільки в 3х випадках:–швидкий ріст, –кровотечі, –підозра на переродження в злоякісну!
  Взагалі то – достовірно те, що з чоловіком неправильно маєте статеві зносини (швидко і рідко без оргазмів і без споживання сперми, ще гормональні антиконцепції]

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Оксана пише:

  МЕНІ 23 РОКИ…нещодавно 4 місяця назад мені видалили фіброаденому правої молочної залози…( і вот недавно на лівій груді я знов виявила якесь затвердіння…треба робити узд…СКАЖІТЬ ЧИ МОЖЕ БУТИ ЦЕ ЗНОВ ФІБРОМА…І ЧИ МОЖЕ ВОНА ПЕРЕРОСТИ В ЗЛОЯКІСНУ ??? ЧИ ВАРТО ЗНОВ РОБИТИ ОПЕРАЦІЮ..ЧИ КРАЩЕ ПОПРОБУВАТИ ІНШІ МЕТОДИ..І ЧИ ПРАВДА ЩО ПРИ ВАГІТНОСТІ ДИТИНА ВСЕ ПОГАНЕ ВИСМОКТУЄ З ГРУДІ ??? БУДЬ-ЛАСКА…ПОРАДЬТЕ ШОСЬ..!!!?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 13. Зоряна пише:

  Віра блін а що ти запитуєш?
  А чому – ти блін думаєш, що хтось тобі блін, зобов`язаний блін?
  Взагалі,шануй себе і сленгу вулиці тут нікому не цікаво!
  Запитай мене конкретно, я відповім.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Люба пише:

  Дуже прошу відгукнутисьлюдину,яка змогла вилікувати фіброаденому.Я з Івано-Франківська, 32 роки фіброаденому маю вже 9 років і лікарі казали її не чіпати.Пробувала лікувати гормонами,вона зменшувалась у розмірах,але не щезла.Лікарі кажуть по різному-маммолог,що вона не виліковуеться, а гінеколог-ендокрінолог,що знала жінку,яка вилікувалась повністю.Оксана,наскільки я знаю,дитина не висмокчуе.Тобто фіброаденома від годування не щезне.Щезнути може кіста.

  Thumb up 1 Thumb down 2

 15. ІРИНА пише:

  Ви знаєте дівчата мені в лівій молочній залозі виявили фіброаденому!!!!!!!!!пройшла мамолога дійшло до онкологів і кожен з них говорить по різному!!!!!я вже не знаю що маю робити тому що знаю багато випадків що вони повертаються після операцій знову!!!!!!!! мені 21 рік і я вирішила з своїм майбутнім чоловіком не робити операцій а народжувати і життя покаже адже один з онкологів сказав що в його практиці були такі випадки що після народження дитини 50 на 50 розсмоктуються тому я буду молитись щоб попасти в цю 50 а не різатимусь!!!!!!!!!ДІВЧАТА ЩЕ ВСТИГНИТЕ!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Люба пише:

  Ірина, а який розмір фіброаденоми? Я два тижні тому була в маммолога,він сказав ,до 2 см не ріжуть ніколи.Лише коли за нею спостепігають і вона збідьшуеться тоді може постати питання про операцію.Потрібен час ,щоб за нею спостерігати.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Руслана пише:

  Мені 25 років. В 2008 мені видалили 4 фіброаденоми з обидвох грудей, одну залишили (до 1см не видаляють, приблизно 1,2 і вище вже можна).Через місяць після операції появилась ще одна. В серпні 2009 в мене було вже 4. В грудні 2010 в мене був викидиш на 6 тижні вагітності. Під час вагітності мене дуже сильно боліла права рука і самі груди.Після викидня узд показало 6 штук. В лютому 2011 вже 9 покало.Я за ці всі роки перепробувала всі способи і традиційні, і не традиційні, і народні,все що тільки мені радили і нічого мені не допомагає. Якщо під час вагітності мене так боліли груди і рука, не факт, що вони розсмокчуться!…Залишається тільки одне молитись, вірити і надіятись на краще…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Галина пише:

  Порадьте щось будь ласка!!! Сьогодні в мене виявили фіброаденому правої молочної залози. Невелику 7,6х5,7 мм, мені 21 рік. Що робити?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Оксана пише:

  Мені 24 роки,у 2008 році мені видалили фіброаденому,після операції,все було дуже добре поки я не виявила,що вона знову з”явилася,я пішла на озі і в мене виявили в одній молочні залозі 4,а в іншій 3 фіброаденоми,це після операції,десь через рік.в 2009 році я вийшла зміж,в 2010 році я родила синочка,зараз йому півроку,я все роблю для того щоб годувати його грудним молоком і зараз я не відчуваю,що вони в мене розсмокталися, принаймі,я не можу їх нащупати.Так, що дівчата, не бійтесь народжувати і годувати,це дуже приємно!))))))

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. бабуся пише:

  мені 52. знаходжусь в передклімактеричному періоді. Маю 2Х дорослих дітей і 2х онуків.2-а міс. назад вирізали ділянку з фіброаденомами біля соска лівої мол. залози. маю тепер рубець 8см.з бюстгалтера не видно,але шок пережила .після розмови з онкохірургом зрозуміла що не всі лікарі можуть(чи хочуть) встановити причину.В онколікарні, де робили операцію щодня оперувалось декілька 20 – 35літніх з фіброаденомами,ті які мають дітей і ті, які ще не родили.І майже щодня оперувалось 1-2 жінки старші 45р. з підозрою на рак або з раком молочної залози.переживаєш суцільний шок від побаченого і почутого!В такі лікарні обовязково потрібно кваліфікованих психологів!Але хто думає про нас жінок , а особливо після 45р.Так от ,з усього побаченого і почутого від лікарів роблю такі висновки:
  причин цих порушень багато-це:порушення гормонального фону(робіть аналізи на гормони), відгук чорнобиля,незадоволення в сексуальному житті і в повсякденному житті(в роботі, заздрість, злість іт.д.), гнітючий настрій ну і звичайно шкідливі звички.Все це веде до мастопатії, порушень і утворень в статевих органах, а далі- фіброаденом , і онко-. Тому треба обовязково звертатись до грамотних лікарів,спостерігатись у них,не сподіватись, що все пройде саме собою тому, що все має свою причину і наслідок !
  Усім здоровя!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Наталія пише:

  Я на 5 міс.вагітності знайшла на правій молочній залозі пухлину,мені було 18років.У мене був великий шок!!!Мої перші думки були,що я нікому не треба,це кінець,але я знайшла в собі сили,пішла до лікарів,зробила УЗД,виявили фіброаденому-9мм.,і кисту-12мм.Я замкнулась в собі,закрилась від усіх,але мене обнадіяла знайома мамолог,що коли народжу і буду дитину кормити грудью чим більше тим краще то все розсмокчеться.Я народила прекрасну донечку,в листопаді буде 2роки,а вона ще кормиться грудю.Коли я прбую знайти ті гулічки,я нічого не нащупую.Отже,народжуйте!І ніколи не повторіть мою помилку не замикайтесь в собі!!!Живіть на повну,життя триває!!!Хай БОГ всіх від цього оберігає,дай БОГ щоб ніхто з цим не стикався!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Галя пише:

  Мені 20. У 2009 році нащупала велике ущільнення у правій груді, лікар порекомендував оперувати. Операція була під загальним наркозом, лікар сказав, що гульк було багато і вони нагадували виноградне гроно (перший випадок у його практиці!). Через рік зробили ще одну операцію, знов під загальним наркозом і знов гульок було декілька. З того часу пройшло менше року, а на УЗД виявивили 4 гульки знову у правій груді і всі у різних місцях (дві маленькі, а дві приблизно 2 на 2). До лікаря ще не зверталась,народжувати покищо не збираюсь.Я не знаю що робити далі,можливо є якісь ліки.Порадьте щось!Дякую.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 23. Віра пише:

  Мені 20 років. Фіброаденому нащупала рік тому і досих пір вона не змінюється в розмірах. Раз на 3-5 місяців перевіряю на узі. Бюсь щоб після операції не почали з”являтися нові. Якщо хтось може дати кваліфіковану відповідь, скажіть будь ласка чи фіброаденома немає поганого впливу на здоров”я якщо її не різати і вона не росте.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 24. Олена пише:

  Мені 20 років.3 місяці тому виявила гульку у лівій груді.Вчора зробила узд і виявилось що це фіброаденома,лікар сказав що це через проблеми з щитовидною залозою..скажіть будь ласка,чи може вона пропасти якщо підліковувати щитовидку?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. Кристина пише:

  мені 21 рік.рік тому у мене виявили множинні фіброаденоми….приймала курс лікування….дві розійшлись,три збільшились в два рази,а одна залишилась такою як була….одні хірурги говорять оперувати-інші народжувати дитину..скажіть будь ласка-якщо видаляти лазерним методом…..?їх у мене6…?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 26. мира пише:

  Дівчата мені видалили фіброаденому ,хоча лікарі в Івано-Франквську мені говорили не чіпити ,А коли вона виросла до розмірів курячого яйця буквально за пів року ,я звернулася до іншого лікаря який провівши біопсію сказав негайно видаляти .Чим раніше тим краще ,менше ризику хоча рідко вона переходить в злоякісну .В мене була філоїдна аденома ,була підозра на соркому ,але слава Богу я думаю все обійщлося поки що пройшло два місяці.Видаляла закордоном .

  Thumb up 1 Thumb down 0

 27. кнопка пише:

  Мені 24, в мене фіброаденоми в правій і лівій молочних залозах вже більше року. На першій консультації в лікаря мене одразу відправили до зав.відділенням для запису на операцію…
  У зв’язку з тим, що поведінка лікарів не викликала довіри(а саме: після 2-3хв. огляду, беззаперечний висновок- операція), звернулась в мамологічний центр, де мене навідріз запевнили, що достатньо спостерігати пухлини,а не вирізати їх!
  Дуже рада, що в цьому житті зустріла лікарів, які думають не тільки про власне матеріальне збагачення…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 28. Таня пише:

  Краще не спішити різати. Після ГВ в мене зникла , але через 2 роки зявилась знову

  Thumb up 0 Thumb down 0

Залиште коментар