Ерозія шийки матки - це доброякісний патологічний процес шийки матки, це захворювання є одним з найпоширеніших. Але не лякайтеся, якщо молодій жінці говорять, що у неї ерозія шийки матки, швидше за все мова не про дійсну ерозію, а всього лише про ектопію або псевдоерозію - так називають патологічне ураження слизистої шийки, при якій звичайний плоский багатошаровий епітелій заміщається циліндровими клітинами. Таке явище, як правило, пов'язане з ще не повним дозріванням шийки і після перших пологів все виправляється. Одні фахівці вважають ектопію фізіологічною, тобто нормальним станом жіночого організму, інші відносять до аномалій розвитку.

З ектопією легко справитися за допомогою гормональних контрацептивів. Корекція гормонального фону, як правило, нормалізує і стан епітелію шийки матки.
Справжня ерозія - це яскраво-червона пляма, яка з'являється на блідо-рожевій шийці матки. Виникає вона через дефект покривної тканини, при якому відбувається відторгнення епітеліальних клітин. При цьому ушкоджуються кровоносні судини, жінка може скаржитися навіть на кров'яні виділення після статевого акту. До ерозії приєднується запалення, яке супроводжують білі.

Лікування дійсної ерозії проводять комплексно, з урахуванням причини виникнення. Призначають антибіотики, фізіотерапію - низькочастотний ультразвук, гелійнеоновий лазер. Якщо ерозія виникає у молодих дівчат (за відсутності ускладнень), тим більше варто спробувати обійтися без операції. В цьому випадку застосовують гомеопатичні препарати, ванни з настою лікарських трав, тампони з маслом обліпихи. За відсутності ефекту патологічно змінені ділянки тканини видаляють, для чого використовуються такі методи:

- Хімічна коагуляція - обробка шийки матки спеціальними препаратами, які гублять неправильний циліндровий епітелій. При цьому плоский епітелій не страждає і швидко закриває ділянку ерозії. Це найбільш щадне лікування.

- Кріодеструкція - ділянку ерозії заморожують рідким азотом.

- Лазерокоагуляция - ділянка ерозії піддається дії променя, що діє прицільно.

- Діатермокоагуляція - початком, що діє, є електричний струм, який, стикаючись з тканинами, приводить до виникнення опіку. Цей метод все ще застосовується, але краще його уникати. Через глибоке ураження тканин шийки матки і її деформацію в майбутньому можливі проблеми з виношуванням дітей. Переваг у діатермокоагуляції два: дешевизна і простота використання.

- Діатермоконізация - також припускає використання електричного струму, проте об'єм втручання не обмежується "опіком": віддаляється і змінена тканина. Метод зазвичай використовується при обширних поразках, при деяких фонових захворюваннях.

З чим зв'язують виникнення ерозії?

Нерідко це трапляється в результаті механічної дії: при частих і грубих статевих контактах відбувається злущування багатошарового плоского епітелію. Спровокувати появу ерозії можуть інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, - тріхомоніоз, хламідіоз. Ще одна причина - порушення менструального циклу. Можливе виникнення патології шийки матки і при зниженні захисних функцій імунітету.

Лікар-гінеколог виявляє захворювання при простому огляді шийки матки (за допомогою дзеркал). Ретельніше досліджують ерозію за допомогою кольпоскопа - збільшувального оптичного приладу. Оскільки захворювання загрожує пухлинним переродженням, під час огляду береться для дослідження мазок або маленький шматочок тканини (біопсія).
У всіх розвинених країнах з метою виявлення раку шийки матки на ранніх стадіях придуманий дуже простий і в той же час геніальний тест. У кожної жінки, що досягла віку 30 років, береться мазок із стінки шийки матки (за допомогою невеликої палички). Потім цей мазок забарвлюється спеціальною речовиною і досліджується під мікроскопом. Українською цей метод називається цитологічним дослідженням мазка з поверхні шийки матки, в англомовних країнах - тест по Папаніколау, а в США - pap smear.

При знаходженні клітин, схожих на ракові, проводиться додаткове, точніше дослідження. У США кожна жінка проходить його хоч би раз на рік. На жаль, через низьку обізнаність українського населення такі дослідження проводяться у випадковому порядку.

Сьогодні багато учених схильні вважати, що однією з найважливіших причин виникнення раку шийки матки є... вірус. Найбільш серйозні звинувачення пред'являються в цьому відношенні до вірусу папіломи людини.
Вірус цей передається переважно статевим шляхом. Протягом життя багато жінок розлучаються з цим канцерогеном, але у 5% до 50 років є постійна його присутність. Живучи багатьо років в організмі жінки, вірус здатний провокувати мутації, які у свою чергу можуть накопичуватися і приводити до виникнення ракових клітин. При своєчасно виявленому захворюванні на стадії, що зветься інтраепітеліальною цервикальною неоплазією, можливе 100%-ве лікування. Воно досягається м'якими заходами по відношенню до репродуктивної системи жінки: проводиться невелике видалення за допомогою електрокоагуляції, лазера або холоду. Операція триває декілька хвилин і не приводить в більшості випадків до яких-небудь ускладнень. На пізніших стадіях потрібне використання променевої терапії і високотравматічної операції, в ході якої видаляються матка, жирова клітковина малого тазу, а іноді і яєчники.

Інші записи:

 • Немає схожих записів

Коментарі (81) на запис “Ерозія шийки матки”

 1. Наталя пише:

  30.01.2008 року мені проведено діатермоконізацію, ще до сьогодні триває менструація.Як довго це буде тривати і чи це є нормально.Менструація почалася 09.02.Дякую за консультацію.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Наталя пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 1 Thumb down 7

 3. Світлана пише:

  Двадцять років тому мені робили прижигання ерозії шийкм матки низькочастотним ультразвуком,ніяких проблем після цьго не виникало,зараз почавсь слабкий постійний біль в низу живота, лікарь сказала що біль це пов”зано з клімаксом а так все нормально,лише при огляді сказав лікарь на шийці матки після прижигання зявились якісь камінці це так буває після прижигання.Чим це мені загрожує?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 4. Катерина пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 4

 5. Наталя пише:

  Добрий день))) Мені поставили діагноз Ерозія шийки матки, я здала всі аналізи вони нормальні, мені сказали що потрібно робити замороження. Скажіть будь ласка як це вплине на майбутнє тобто чи є якась загроза безпліддя?

  Thumb up 11 Thumb down 8

 6. Роксі пише:

  Чи не пошкодять при фіброміомі матки такі лікарства як Утрожестан? Мені 40 років. Дякую.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 7. Маріна пише:

  Чи може при лікувані ерозії,виниккнути молочниця?І як її лікувати?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Марія пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 9. Іра пише:

  Мені 21 рік і у мене виявили ерозію шийки матки. Призначили вагінальні свічки “Гексикон”. Чи достатнім виявиться курс лікування лише цим препаратом? Як правило,як довго лікується ерозія?

  Дякую.

  Thumb up 26 Thumb down 6

 10. Юля пише:

  Мені поставили діагноз ерозія шийки матки, сказали що потрібно обробляти якимось медичним препаратом. Як він впливає, і чи можуть бути якісь негативні наслідки після обробки? Дякую.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. дана пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 12. Діана пише:

  добрий день. мені 19 років. мені поставили діагноз ерозія шийки матки. від чого вона з”являється, чи вплине це негативно на народження дітей? і чи передається це спадково? дуже дякую

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Іра пише:

  Добрий день. В мене ерозія шийки матки, я вагітна(9неділь), в мене з”явились кров”янисті виділення(по об”эму не значні – на місячні не схожі)…чи може ерозія кровоточити під час вагітності?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 14. Наталя пише:

  Добрий день.Мені 21рік-мені поставили діагноз ерозія шийки матки.В мене наявні постійні білі виділення.Аналізи-нормальні.Мені призначали Метронідазол та свічки Флагіл.Але радили ще зробити кріодеструкцію.А чи не можна обійтись без хірургічного втручання?І як ерозію краще лікувати в такому віці?Чи не вплине це на вагітність в майбутньому?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 15. Ольга пише:

  Ще до народження дитини у мене виявили ерозію.Потім,вже після пологів виявилася дисплазія.Аналізи всі хороші.Зробили кріо.Але все одно щось не так.Гінеколог говорить,що це скоріше папілома вірус це все визиває,просто аналізи її не показуюють.Треба знову лікуватися.Ще чула,що цей вірус передається до дитини під час пологів.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Марта пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 5

 17. Оля пише:

  мені поставили діагноз ерозія і молочниця.скажіть,будь ласка,це повязано?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 18. Ирина пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 19. Юля пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 20. Ольга пише:

  Мені 27 років, родила 5 років тому. Після родів в мене виявили ерозію. Я її довго лікувала, нічого не допомогало. А рік тому, мені зробили діатермоконізацію, і ранка до сьгодні не зажила. Порадьте, з чим це зв”язано. Дякую за консультацію.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Юлія пише:

  Мене турбує питання чи може дівчина мати ерозію шийки матки після першого сексу?????І чим потрібно її лікувати щоб вилікуватись як найшвидше.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Анна пише:

  Лікар виявив у мене ерозію шийки матки через 2 місяці після того як я почала жити статевим життям. Я не могла в це повірити, мене нічого абсолютно не турбує. Підкажіть чи потрібно її лікувати і яким саме методом, адже вагітностей в мене ще не було.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. Таня пише:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 24. Ольга пише:

  Чи можна з ерозією матки мати дітей у майбутньому, яка загроза? чи потрібно робити хірургічне втручання, якщо аналізи всі внормі, а патологічний процес залишився після консервативного лікування?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 25. Маряна пише:

  добрий день. мені 18 років. мені поставили діагноз ерозія шийки матки. від чого вона з”являється, чи вплине це негативно на народження дітей? і чи передається це спадково?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. Олена пише:

  Добрий день!
  Мені 24 роки, ще не була вагітна, приймаю оральні контрацептиви. Виявили ерозію шийки матки. Особливих скарг не маю. Чи зможу я завагітніти у майбутньому? В чому небезпека? Які можливі причини? Чи необхідно припинити на цей період статеве життя?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 27. галя пише:

  Мені 20 років,ще не була вагітна,веду статеве життя. Була у гіниколога і вона виявила у ерозію шийки матки і молочницю. Виписала свічки для лікування молочниці після чого ерозія почала кровоточити можливо почати лікувати молочницю таблетками,(ерозія не велика так сказав лікар), чи зможу я завагітніти в такому разі,в чому небезпека? Чи можливо необхідно припинити на цей період статеве життя?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 28. Ira пише:

  В мене ерозія шийки матки.мені 21 рік. не одружена.чи дуже це серйозно? Я використовувала тампони обліпихи…але…як ше можна лікуувати її? Дякую

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. Ольга пише:

  Мені 19 років,і поставили діагноз ерозія шийки матки та
  шийка матки опущена. Лікар порадила замороження,але після цього сказала що родити не можна протягом з-х років,але враховуючи що шийка матки опущена через декілька років я не зможу виносити самостійно дитину.(вона про це також сказала) Порадьте,що робити?
  Я зараз у безвихідній ситуації. Але,якщо я зроблю замороження то через який період часу можна родити?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. Валентина пише:

  У мене виявили ерозію шийки матки. Від чого вона може бути? Призначили вагінальні свічки “Кломезол”. Сказали, що надалі можливо буде потрібно лікуватися “Солковагіном”. Що це таке і чи потрібно його обовязково використовувати? Чи достатньо цих препаратів для лікування? Як довго лікується ерозія? Що краще використовувати лазер чи свічки?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 31. Оксана пише:

  Проконсультируйте пожалуйста можно ли меня излечить и каким лучше способом. Мне 31 год , ребенку 6 лет. У меня обнаружена эрозия шейки матки Результаты биопсии: цервикальная эктопия, хронический цервицит, сохранившийся эпителий с простой дисплазией Дополнительно я здала анализы (ПЦР микоплазма, уреплазма, хламидия, трихомонада),ПЦР. ВПЧ ВКР16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59, бакпосев на микрофлору (урогин)+антибиотиткограмма .Результаты анализов: не обнаружено, и при бакпосеве маловато лактобактерий. Еще результаты мазка, который у меня взяли: гнойно-воспалительный процесс. Подскажите что делать дальше и как излечиться? Может есть какие-то народные методы. Буду очень благодарна!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 32. уляна пише:

  дівчата, вся гінекологія лікується тампонами компанії “бютіфул лайф” на основі тибетських трав. Провірено на собі, ерозіії уже нема, грибок вилікувала. Перед цим випробувала всі можливі свічки і спринцування, не допомагало. А це просто унікальні тампони, бо мають абсорбуючу дію, все в себе вбирає, всі ті виділення, відмерлий епітелій(а на цьому фоні якраз і утворюються ерозії), тому це добре і для профілактики. шукайте, пробуйте.

  Thumb up 1 Thumb down 3

 33. Юлия пише:

  добрий день,мені 23 поставили діагоз ерозія шийки матки.я в паніці,підскажіть будь-ласка на скільки це серйозно,і чи визиває ерзія безпліддя??

  Thumb up 0 Thumb down 0

 34. Галина пише:

  Я мала цю проблему.В гінекологів не могла вилікувати.
  За порадою подруги ставила тампони з мазі прополісу на протязі 10-12 днів.Вже 15 років без проблем.
  Ерозія не може викликати безпліддя, якщо нема інших порушень типу запалення яєчників і спайок і нормально з гормональним фоном і РН вагіни.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 35. Таня пише:

  добрий день, мені поставили діагноз ерозія шийки матки і лікар сказала що потрібно заморожувати,але так як я ще не рожала то цього робити не стоїть. Підскажіть будь ласка що робити,як вилікувати. Дякую

  Thumb up 0 Thumb down 0

 36. Зоряна пише:

  Ні після першого, ні після десятого статевого акту на може виникнути ерезія шийки /хіба що акти раз в новий рік/
  Припалювати – електрокоагуляція дуже небезпечна для майбутнього, заморожування-кріотерапія менш небезпечна наслідками, але малоефективна! Хімічна коагуляция препаратом «Солковагін» не раджу,Лазерокоагуляція – дуже непоганий метод!Готуй від 50-100$ гарантій не буде, гроші не вертають.
  Виникає ерозія, бо дівчата і хлопці – неестети-грязнулі, не миються, зносяться в перед і в зад.
  ЧОМУ НЕ ЧИТАЄТЕ НАЙКРАЩОГО МЕТОДУ!
  ––––Галина пише:
  06.12.2010 в 01:05
  Я мала цю проблему.В гінекологів не могла вилікувати.
  За порадою подруги ставила тампони з мазі прополісу на протязі 10-12 днів.Вже 15 років без проблем.
  Ерозія не може викликати безпліддя, якщо нема інших порушень типу запалення яєчників і спайок і нормально з гормональним фоном і РН вагіни.

  Ерозія небезпечна переродженням в рак!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 37. Патейчук Марія Миколаївна пише:

  Доброго вечора.Чи можна лікувати ерозію методом замороження жінці,яка ще не родила?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 38. Інна пише:

  Я ще не родила, а у мене вже другий раз ерозія. Мені призначають лікуватись свічами. Можливо лікування не те, і чи вплине це якось на майбутню вагітність???? Дякую

  Thumb up 0 Thumb down 0

 39. Марія пише:

  Мені поставили діагноз ерозія шийки матки.Чи вплине це на майбутню вагітність і наскільки це небезпечно,як вилікувати допоможіть.Дякую

  Thumb up 0 Thumb down 0

 40. Віка пише:

  Мені 15 років сьогодні мені поставили діагноз ерозія шейки матки і назначили лікування свічками чи . Чи достатньо воно дієве?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 41. Настя пише:

  добрий день. мені 19 років. мені поставили діагноз ерозія шийки матки. від чого вона з”являється, чи вплине це негативно на народження дітей?Як народним методом її вилікувати?
  Дякую.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 42. Вікторія пише:

  Доброго дня! Мені 24 роки, перший статевий акт був у 22,я ненароджувала ще, мені поставили діагноз ерозія шийки матки, лікар просто його подивилась, та несказала нічим лікуватись, і прийти через 3 місяці на огляд. Хочу запитати чи можливе те що ерозія сама по собі загоїться? чомусь лікар ніякого лікування неприписала.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 43. вікторія пише:

  Мені поставили діагноз ерозія шийки матки. мені 22рокі неродила.Як можна лікуватись без допоги лікаря.і які признаки при ерозії?і чи може ерозія сама по собі загоїтись??? дякою

  Thumb up 0 Thumb down 0

 44. Віталіна пише:

  Доброго дня! Скажіть будь-ласка,чи можна до лікування ерозії шийки матки займатися сексом???

  Thumb up 3 Thumb down 1

 45. Ніна пише:

  Доброго дня! Мені поставили діагноз після родів ерозія шийки матки. Мені 29 років. Скажіть будь-ласка,після обробки ерозії спец. ліками через який час можна займатися сексом? І взагалі для чоловіка це небезпечно, це не передається?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 46. Олена пише:

  Доброго дня!Мені 22 роки,поставили діагноз ерозія шийки матки,ще не народжувала, чи можливе лише лікування свічками та таблетками без агресивних методів?Як це вплине на моє здоровя та здоровя моїх майбутніх дітей? Чи мого чоловіка теж потрібно перевірити на наявність статевих інфекцій? Дякую за відповідь!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Абсцента пише:

   коли виявляють інфекції у одного з партнерів -лікуються обоє, адже інфекції передаються як статевому партнеру так і дитині, яку народжуєш… жінкам, які ще не народжували або народжували але у майбутньому планують мати ще дітей назначають лікування без хірургічного втручання…але є також методи хірургічного втручання які менш небезпечні для майбутніх мам – лазерна коагуляція..

   Thumb up 0 Thumb down 0

 47. надя пише:

  Доброго дня!Мені поставили діагноз ерозія шийки матки,ще не народжувала, чи можливе лише лікування свічками та таблетками без агресивних методів?Як це вплине на моє здоровя та здоровя моїх майбутніх дітей? Дякую за відповідь!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 48. ЮЛЯ пише:

  Уважаемые,я сегодня была у очень хорошего гигеколога и он говорит:эрозию нужно начинать лечить после того как узнаю причину ее появления.Дал направление на сдачу анализов.Советую не затягивать с этим!!!!!!!так-как это может презвести к раку шейки матки.Найдите хорошего специалиста и действуйте,проверено на себе(((

  Thumb up 0 Thumb down 0

 49. Ира пише:

  У мене ерозія шйки матки уже багато років 10 я не народжувала чи може це вплинути якось на вагитнисть???? Чи взагалі я можу завагітнити?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 50. інна пише:

  шо мені робити у мене ерозїя у же пять років і я уже родила і я нічого не роблю це може перетворитися в поганий бік.

  Thumb up 0 Thumb down 1

  • Абсцента пише:

   ерозія- найпоширеніша хвороба серед жінок. ерозію може викликати наявність бактерій, інфекцій, а також травмування шийки матки, через аборт, чи грубий і частий секс. як я уже писала, через інфекції ерозію можуть виявити і у незайманої дівчини. є випатки що ерозію не потрібно лікувати, адже вона здатна сама заживитися, це може бути через даний вік (14-21) коли статеві органи ще формуються…а взагалі будь які прояви не нормального стану шийки матки, в даному випадку ерозію, слід лікувати, адже це може призвести до небажаних наслідків(рак).

   Thumb up 0 Thumb down 0

 51. Діана пише:

  Скажіть будь ласка, скільки часу мають іти виділення після процедури замороження???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 52. Лена пише:

  до 24 років ерозія шийки матки є нормальним явищем, так як не відбулося повне статеве дозрівання (до 25 років). Зазвичай до цього віку її не лікують. Мені 18 і мій гінеколог теж виявив у мене цю проблему. Приписала вагінальні свічки Гексикон (протягом 5ти днів на ніч). самостійно цю хворобу краще не лікувати. обовязково зверніться до гінеколога.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 53. Аліна пише:

  Мені 18 і 3 місяці тому я проходила обстеження і в мене виявили ерозію шийки матки. Скажіть будь ласка, чи небезпечно її довго не лікувати? Чи зможу я потім завагітніти?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 54. ніна пише:

  скажіть чи можна завагітніти при ерозії,як це вплине на дитину.наскільки важко завагітніти,я вже 4 місяці стараюсь,але в нас із чоловіком невиходить,хоча раніше вже в нас була вагітність.дякую

  Thumb up 0 Thumb down 0

 55. Іра пише:

  У мене псевдо ерозія шийки матки.Чи можна вагітніти? чи краще спочатку припалити рідким азотом, а потім планувати дитину?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 56. Света пише:

  Скажіть будь ласка чи можна завагітніти при ерозії шийки матки? Як це вплине на вагітність?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 57. Люба пише:

  Доброго дня.Мені виявили ерозію шийки матки,я здала мазки,і мені лікарка сказала що в мене ще є “кокова флора” не дуже розумію що це…і ще сказала що флору потрібно лікувати свічками “таржинан” після чого треба брати аналіз біопсія,я незнаю що мені робити лікарка якщо чесно довіри не викликає,явно затягує з лікуванням….підкажіть до кого звернутись!!!!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 58. Оксана пише:

  Доброго дня.Скажіть будь-ласка якщо є ерозія але і є нерегулярні місячні.Лікар призначав гормональні протизаплідні і протягом 3 місяців пропивши їх місячні так і не відрегулювалися.Що означає в цитології ІІВ рівень.чи є трави які можна пропити для зміцнення.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 59. Альбіна пише:

  Менi 22роки.Лікар сказала що в мене ерозія шийки матки і її потрібно прижигати.Дітей я не маю,чи зможу я після цього нормально виносити і родити дитину?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 60. Валентина пише:

  добрий день. мені лікар поставив діагноз ерозія шийки матки.мені 22 роки.лікування недопомагає і в мене таке відчуття що з мене тягнуть гроші вже 6місяців мене лікують а не знають шо лікувать.порадьте щось.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 61. Юлія пише:

  доброго дня. рік тому у мене після пологів виявили ерозію, але тоді мені нічого не сказали, лише зараз мені повідомили цей діагноз. раніше в мене були просто слизовиділення, а тепер з кров’ю. це серйозно?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 62. Надя пише:

  В мене виявлено ерозію матки,чи може це зашкодити майбутній вагітності?як її лічити?тиждень перед гінекологом я пила пастинор чи може бути це причинею?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 63. Марина пише:

  доброго дня. весною у мене була виявлена ерозія шийки матки, я пройшла курс лікування, але від самих процедур усунення даного діагнозу відмовилася, так як мій лікар не радив мені цього робити. на даний момент я з чоловіком зочимо дитину, та нічого так і не виходить. чи може це бути повязане з ерозією, чи шукати якісь інші причини, так як я під час лікування проходила повне обстеження, все нормально.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 64. Галина пише:

  мені 23р.,лікар виявив ерозію,чи зможу я завагітніти і виносити дитину,як правильно лікувати?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 65. ольга пише:

  Добрий вечір мені робили прежигання лазером 3.5 неділі тому через скільки можна починати статеве життя?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 66. Світлана пише:

  Доброго дня! Мені 20 років,виявили ерозію шийки матки рік тому,але лікування не призначали.Сказали,що до 20 років може пройти сама і ніякого втручання не потрібно.2 місяці назад робили операцію по видаленні кісти на яїчнику.Скажіть,чи пов’язано це з ерозією? Зараз лікар приписала вагінальні таблетки “Неотризол”,тому лікуюсь ними,але нічого не допомагає,бо 1міс.назад вже таке лікування проходила. Брали мазки та аналіз на біопсію,виявили запалення, спричинене ерозією. Знайома порекомендувала шприцювання чистотілом або посидіти над жаром,змішаним з мелісою,щоб дим увійшов в матку.Підкажіть,будь-ласка,на скільки це ефективно,чи можна займатись статевим актом і чи вплине це на вагітність?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 67. Анастасия пише:

  У мене виявили ерозію шийки матки але сказали що вона не значна ,але треба пройти ще обстеження,скажіть будьласка,як уникнути лікарів і вилікуватись в домашніх умовах

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • yulia пише:

   Анастасіє, є народні методи лікування, але вони помічні тільки на ранніх стадіях. Їх вам пропише навіть сам лікар. Проте обстеження НЕОБХІДНО пройти, оскільки запущена ерозія веде до раку шийки матки. Не нехтуйте власним здоров”ям, цілком можливо, що ще можна вилікувати ерозію тампонами з одією обліпихи, але треба дізнатися розміри і стан ерозії та активність хворих клітин

   Thumb up 0 Thumb down 0

Залиште коментар