Підкрадаються непомітно - від початку захворювання до першої ниркової коліки інколи проходять роки. Болі застають людину зненацька - напад, больовий шок. Як надати негайну допомогу собі і близьким за допомогою народних методів радить лікар альтернативної медицини, народний цілитель РФ Володимир Миронов.
- Володимир Андрійович, наша читачка розповідає, що декілька років її мучили головні болі. Вона лікувалася звичайними методами - анальгіном, цитрамоном і так далі А потім раптом з'ясувалося, що у неї захворювання нирок. Як в цьому розібратися?
- Самостійно це зробити важко. Одне з підступності хвороби нирок в тому, що хворі часто бувають збиті з пантелику. Їх мучать, скажімо, сердечні або головні болі. Їм прописують ліки, і деколи проходить немало часу, поки з'ясується, що провокуються ці болі нирками. Не всі знають, що наполегливі головні болі, найчастіше в лобовій частці голови, можуть бути одним з симптомів ниркової хвороби. При захворюваннях нирок, що часто протікають скритно, виникають ранні судинні зміни в стволовій частці головного мозку. Ось вам і головні болі.

Не завжди можна визначити першопричину і таких захворювань, як хронічний тонзиліт, наприклад. І нерідко знову ж таки зв'язаний він з хворими нирками. А буває і навпаки, той же періодонтіт, гнійне запалення кореневої системи зубів, може викликати захворювання нирок. Словом, будь-яка, навіть давно забута інфекція в організмі в якийсь момент може спровокувати запалення в нирках.

- За медичною статистикою, сечокам'яною хворобою страждає 15 відсотків жителів Росії. У реальності ця цифра значно більша, адже не всі випадки діагностуються, не кожен, хто має больові відчуття в області нирок, квапиться на обстеження.

- Ось вам і друга підступність цієї хвороби - нефролітіаз -мочекаменная хвороба. Про горезвісні камені чув багато хто. Але не всі ваші читачі знають, що семеро з десяти, самі того не підозрюючи, носять в собі або камені, або пісок. Адже процес каменеутворення, як уже згадувалося, протікає без нападів, різі і інших проявів і дає про себе знати зазвичай вже в затягнутій формі. І настає година гострого болю, що раптово пронизує поперек або бічні відділи живота. Знаєте, останнім часом сечокам'яна хвороба помітно молодіє. Виною тому - неправильне харчування, хворий спосіб життя, погана екологія і неякісна вода. Тому при лікуванні нирок особливу роль я відвожу харчуванню.

Зміна реакції сечі в кислую або лужну сторону веде до випадання солей в осад. При різко кислій реакції сечі кристалізуються солі сечової кислоти - урати. Потрібно менше вживати м'ясних бульйонів і субпродуктів, печінки і нирок, смаженого і копченого м'яса, міцного чаю і перцю. Більше - молочно-кислих продуктів, овочів і фруктів.

При лужній реакції утворюються фосфати або карбонати. І дієта тут потрібна з точністю до навпаки - менше молока і рослинної їжі, більше м'яса і кислообразующих продуктів. Об'єм рідини, що випивається, за день має бути не менше 2-3 літрів.

При порушенні обміну вітаміну С, незалежно від реакції сечі, спостерігається утворення оксалатів. Це найнебезпечніші камені з гострими, як бритва краями. При безконтрольному вживанні камнерастворяющих препаратів відбувається формування кораловидних каменів.

- Тривалість життя жінок більша, ніж чоловіків, але в той же час захворюваннями нирок вони страждають в 20 разів частіше, ніж чоловіки. Але при цьому смертність від захворювань нирок у чоловіків вище, ніж у жінок. Чим це можна пояснити?

- Анатомічною будовою чоловіків. Це відповідь на другу частину питання. Тому, щоб не загинути від больового шоку і зменшити ступінь небезпеки, негайно прийміть судинорозширювальні препарати, наприклад, но-шпу. Судинорозширювальною і заспокійливою дією володіє і відвар трави меліси. Далі я дам декілька рецептів для очищення нирок.

А що стосується жінок, то вони дійсно хворіють на запальні захворювання нирок частіше. Причина - в гормональних порушеннях, які виникають у жінок з різних причин. Це приводить до порушення кровообігу в бруньці, що викликає пієлонефрит. Часто захворювання жінки зачинається ще в дитинстві і на багато років залишається непоміченим. Батьків повинні насторожувати такі ознаки -цистити, несподівані озноби і головні болі, особливо, в лобовій частці, в період статевого дозрівання - анемії. Потім, тривалий прийом гормональних синтетичних контрацептивів теж може порушити гормональний баланс. Найбільш поширена причина - емоційні стреси, в результаті яких відбуваються зміни у всіх системах організму. Найчастіше, знову ж таки, вражаються нирки, і як результат, підвищується артеріальний тиск. Але буває і зворотна залежність - якщо підвищений тиск, то і нирки хворітимуть.

- А як зв'язана артеріальна гіпертонія з пієлонефритом?

Пояснюється цей зв'язок тим, що при пієлонефриті внутрішня тканина бруньки набрякає, що ускладнює відтік сечі. Завдання бруньки - зберігати в організмі воду. Для цього в ній є спеціальний механізм, завдяки якому підтримується необхідний для нормальної роботи тиск в бруньці і необхідна концентрація натрію.
Набряк, що виник в бруньці, викликає збій в роботі цього механізму. І виходить, що усередині судин води не хапає, а сполучна тканина бруньки переповнена водою. Сигнали, що йдуть в гіпоталамус, вимагають' посиленого викиду в кров гормону, що відповідає за проходження води в сполучну тканину бруньки. Але набряк перешкоджає цьому. Різниці тиску не виникає. А “дзвінки” тим часом продовжують турбувати гіпоталамус, викликаючи його перевантаження і, як результат, підвищення артеріального тиску.
- Назвіть причини порушення обмінних процесів.

- Їх багато. До основних я б відніс недосипання, постійні стреси, неправильне живлення. Втім, ці причини стосуються будь-якого захворювання. Організм - це біологічна фабрика. І зайвого в організмі нічого немає. Будь-які захворювання зачинаються тоді, коли дає збій центральна нервова система. І коли організм прагне погасити стрес, нирки знаходяться у стадії нервової напруги. Допустимі стресові ситуції нервова система до пори гасить. Але як тільки цей поріг перейдений, центральна нервова система зачинає посилати невірні сигнали - і починають страждати всі органи.

- А чим можна пояснити такий, наприклад, парадокс: є люди, які начебто і стежать за здоров'ям, - не п'ють, не палять, але хворіють на частіше, ніж багато з тих, хто не звертає на себе жодної уваги?

- На це питання відповів ще Іван Петрович Павлов, коли визначив чотирьох типів вищої нервової діяльності людини. Його учення дозволяє зробити вивід, що є також і типи гормональної регуляції. Відомо, що кожна регулююча система організму має, повторюся, індивідуальні пороги чутливості. Залежно від цих порогів і можна вивести, з відомою долею умовності, чотири типи людей. Урівноваженим людям не страшні жодні потрясіння. Іншим все страшно: пороги чутливості у них малі. Третім і четвертим навіть при незначних змінах умов життю загрожують серйозні гормональні зрушення.

- В медицині пієлонефрит лікують протизапальними препаратами, антибіотиками, як правило, тривало - не менше двох років. А потім починається зміна тканин бруньки.

- Так, нирки не люблять хімічних препаратів. Їх потрібно лікувати міцним збором трав і журавлиною. Якщо хворі нирки, я і дорослим, і дітям рекомендую розім'яти столову ложку мороженої журавлини, додати чайну ложку піску, перемішати і приймати З рази на день. Журавлина знімає запалення, вбиває мікроби і вимиває всю погань з нирок.

Але у багатьох склалося враження, що пігулки діють швидше, вони кращі. І дійсно, сильнодіючі ліки знищують бактерії, але біда в тому, що запальний процес в бруньці все одно залишається. Механізм тут такий: мікробної флори вже немає - вона створила запалення і під дією ліків зникла, але процес прогресує і без неї, поступово утворюючи грубу затверділу тканину, яка врешті-решт задавить бруньку, зморщить її.

Тут, звичайно, можна себе заспокоїти - запас міцності нирок великий. Їх робота розрахована на 150-200 років. Але біда в тому, що ми вмудряємося “посадити” нирки вже до 25-30 років. Тому підхід до лікування має бути розумним. Спочатку потрібно знищити збудника запалення, а потім протизапальними зборами зупинити його. Потім поліпшити кровообіг в нирках, які, до речі, пропускають через себе і очищають нашу кров. Для цього призначають трави, що впливають на кровообіг. Чим кращий кровообіг в нирках, тим швидше зніметься набряк. Крім того, в пігулці є наповнювач, який теж осідає в нирках, і вони працюють з подвійним навантаженням, щоб вивести все це. Добре допомагають сечогінні трави. Але захоплюватися ними теж не можна, оскільки безконтрольний прийом сечогінних трав може привести до втрати організмом калія. А це веде до оніміння кінцівок, болі в серці і інших неприємностей.

- Розкажіть про профілактичні заходи.

- Хорошою профілактичною мірою є рухова активність. Нерідко ми вирощуємо камені із власної вини, оскільки велику частку часу проводимо або за робочим столом, або удома, сидячи на дивані. Через малорухливість зменшується кісткова тканина, поступово розчиняючись, у вигляді кальцію вона виводиться з сечею. Проте мікрочастки цієї мінеральної речовини можуть відкладатися в нирках у вигляді каменів. Не можна порушувати і водно-питний режим. Людям, що харчуються у сухом'ятку, особливо при сидячій роботі, теж загрожують камені. До групи ризику можна віднести і чоловіків, що страждають на хронічний простатит або аденому, через порушення відтоку сечі, як правило, з'являються камені в нирках, сечоводах і сечовому міхурі. Тому при перших же тривожних симптомах - затримці сечі, частих позивах, неповному спорожненні сечового міхура - потрібно звернутися до фахівців.

Краща профілактика появи каменів - раз на рік проводити очищення товстого відділу кишечника. Це хороша гарантія здоров'я. Адже кишечник - це наша “нижня голова”. Тут збираються всі шкідливі речовини, що забруднюють навколишнє середовище і що потрапляють в організм через шкіру, слизисті оболонки, органи дихання і травлення. Це можуть бути оксиди і солі важких металів, радіонукліди, нітрати і нітрит, пестициди, хімічні препарати, які додають в їжу худобі, антибіотики, снодійні, мазі і аерозолі. Потрапивши нам в організм, багато з них надовго, якщо не назавжди, залишаються в нім. Процес накопичення шлаків відбувається в товстому кишечнику, нирках і печінці. Зашлакованість призводить і до порушення обміну холестерину, відкладу холестерину на стінках судин. А це -атеросклероз, гіпертонія, ішемічна хвороба. Отже головний біль - перший сигнал отруєння організму. Отримавши його, треба почистити кишечник - нашу “нижню голову”. Очищення кишечника проводиться і для відновлення тиску.

Потрібно проводити очисні клізми не рефлекторні, а поглиблені. Наприклад, через день протягом трьох тижнів. Перший тиждень -кожен день робити, другий тиждень - через день робити, третій - двічі в тиждень. При необхідності можна і четвертий тиждень поробити. Звичайною кип'яченою водою, можна додати склянку урини. Вона дає прекрасні результати. Ось вам і гіпертонія, ось вам і підшлункова, і печінка, і нирки все чисте. Але при цьому не треба вживати м'ясо.

- В яку пору року ви рекомендуєте робити цю процедуру - влітку чи весною?

- Якщо людина звиклася їх восени проводити, хай проводить восени, якщо звикся навесні - хай проводить навесні. Кому як зручно. І організм вже до цього готуватиметься. І він подаватиме сигнал. “Верхня голова” заболить, означає “нижню” треба чистити.

Інколи приводить матір на прийом дитяти з скаргами на головні болі. У дітей часто ставлять діагноз - вегето-судинна дистонія, сильні головні болі. Я рекомендую робити уринові клізми. Раз на рік. Після цих процедур мати приходить і дякує: дитя почало спати, їсти, головні болі пройшли.

А тепер декілька народних рецептів для очищення нирок. Але оскільки самолікування може привести до неповного розчинення каменю, і він почне рухатися по сечовивідному протоку і перекриє його, я обмежуся спільними рекомендаціями:

До складу зборів при лікуванні сечокам'яної хвороби входять горець пташиний, листя і нирки берези, кульбаба, льняне сім'я, кріп, м'ята, ромашка аптечна, плоди барбарису і ялівцю, коріння солодки, пирію. Збори треба чергувати, а через 1-2 місяці робити перерву. Лікування цими зборами направлене на очищення організму, відновлення кислотно-лужного балансу, відновлення рівноваги мінералів, а особливо- кальцію і калію.

У мене був такий випадок. На прийом прийшов хворий з важкою формою нефриту - великі набряки, в сечі багато еритроцитів. Близько двох місяців він лікувався в урологічному відділенні, але так і виписався недолікувавшись. Дивлюся на результати аналізів, а сам думаю:

“Ще один-два місяці і у нього відмовлять нирки. І тоді, навіть страшно подумати, що його чекає”. Ми з ним домовилися про обережний метод лікування - настій з молодої кори берези залити 2 стаканами окропу, за годину процідити і приймати протягом доби. Рекомендував також приймати настій волошки, 3 рази в день по 2 столових ложки.

Через два місяці його стан значно покращав. А після повторного курсу лікування аналізи були в межах вікової норми. Йому було рекомендовано продовжувати пити настій березових бруньок і листя по 1,5 стакана в день і дотримуватись дієти.

Тому я кажу своїм пацієнтам: “Не зневіряйтеся, боріться до останнього і ви переможете”.

Інші записи:


Коментарі (6) на запис “Хвороби нирок”

 1. христина пише:

  Добрий день.мене цікавить цей збір трав,як йього потрібно чергувати,по якій кількості в день випивати,і взагалі як його готувати.Дуже буду вдячна якщо розпишете в деталлях.Дякую.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Міша пише:

  Добрий день! Мене цікавить,що потрібно принимати,щоб вивести пісок,солі з почок. Я пройщов Узі,виявили,що там пісок,солі,але лікар назначив мені антибіотики! Антибіотитики,я не принимаю,тому,що сказали знакомі,що вони не ефективні,і ще одна проблема,чому я не принимав антибіотики є те,що я хворів простатитом і уретритом,і почки і так слабі! Я почав принимати Пол-Палу,але не знаю чи вона ефективна! І ще одне дуже важливе питання,коли я хожу в туалет пішати,то мене свербить! І я не можу поняти чи це від піска,чи солів чи це ще штось??? Дуже буду вдячний за предоставлену Вами інформацію! Дякую.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Зоряна пише:

  Міша!з аптечних засобів Уролесан – але довго!
  Дуже надійно і перевірено – трава хвоща польового
  25гр на склянку кип`ятку випивати за день.
  То шо пішаєш і свербить це скоріше всього якесь запалення уретри )при гонореї -пече)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. руслана пише:

  що робити порадьте! Протягом 3 років в мене злегка набряки під очима особливо виражено під лівим оком.ніхто з лікарів не може це пояснити.дуже хочу цього позбутись!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. марія пише:

  від набряків допомагають гомеопатичні препарати Мулімен або Лімфоміозот

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Вадим пише:

  Ви хоч перечитуйте ті статті після машинного перекладу з російської мови, бо коли замість слова “нирка” всюди зустрічається слово “брунька” (це воно так переклало з російської “почка”) то це як мінімум смішно…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Залиште коментар